15 Ocak 2010 Cuma

Güneş görmek istiyorum...

En son yeni bir yıl başlangıcında kalmıştık ve şimdi ilk ayın ortasına geldik bile... Günler nasıl bu kadar hızlı geçiyor anlamıyorum.Oldum olası kışı sevmem ve nedendir yılın ilk ayları hep şanssızlıklarla gelmiştir. Bu yıl için de tabi farklı bir durum yok. Bu yüzden baharın gelmesini ve güneşi sık sık görebilmeyi dört gözle bekliyorum.

 Son günlerde yetmezmiş gibi havalar da bu kadar kasvetli olunca şarkılardan, kitaplardan biraz renk bulmaya çalışıyorum. Son iki gündür durmadan dinlediğim iki şarkı var. Birincisi Jem-It's amazing (tesadüfen tanıştığım bir şarkı ama çok sevdim) http://fizy.com/s/1505la, diğeri de Jamie Cullum- Don't stop the music http://fizy.com/s/1ag274.

Kitaplara gelince size daha önce okumayı istediğim kitaplardan bahsetmiştim, nihayet hepsini bitirdim. Veda ve devamı Umut kesinlikle önerebileceğim, okurken kendinizi o dönemlerin içinde bulabileceğiniz iki kitap.  Başkasını Seviyorum'a gelince son zaman ilişkileri sizi şaşırtmayacak bir şekilde anlatılmış. Okurken kitap aksa da beni çok heyecanlandırdığını söyleyemeyeceğim.

Şu aralar yeni yıl hediyesi gelen "Dewey" isimli bir kitaba başladım. Sonrasında yine okumak istediklerim var sırada; Audrey Niffenegger'ın geçtiğimiz sene sinemaya da uyarlanan Zaman Yolcusunun Karısı, Cem Şancı'nın Bir Kadın Masal İster'i ve Buket Uzuner'in Yolda'sı var.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder